Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota to znakomita okazja, aby nauczyć dzieci empatii do zwierząt i obudzić w nich chęć pomagania. Nasze przedszkole co roku obchodzi ten szczególny dzień organizując zbiórkę dla bezdomnych kotów będących pod opieką stowarzyszenia BartKot. 17 lutego każda z grup w różnoraki sposób celebrowała Dzień Kota. Przedszkolaki oglądały prezentacje multimedialne nt różnych ras kotów, kotów znanych z bajek oraz dzikich kotów; włączały się w aktywności plastyczne i muzyczne oraz oczywiście słuchały najbardziej znanych bajkek z kotami w tle. Do dwóch grup zawitał również niesamowity gość dorodny kocur Tymianek wraz z Panią Kasią, która opowiedziała dzieciom jak prawidłowo zajmować się kotem, na co należy zwracać szczególną uwagę, a czego absolutnie nie powinno się robić. Tymianek odebrał kartony z jedzeniem, zabawkami i ciepłymi kocami, którymi podzieli się ze swoimi towarzyszami w kocim przytulisku.