Światowy Dzień Kota…

17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota .

W grupie Biedroneczek tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki- kotki . Były zabawy z

kotkami, nadawanie kotkom imion, kolorowanie kotków oraz szukanie miski z mlekiem. Dzieci oglądały rasy kotów

oraz bajkę pt.„ Przygody Kota Filemona”. Podczas drugiego śniadania piły mleczko z talerzyka tak jak kotek. A na

spacerze obserwowały spotkane koty. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu

domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie dzieci na problem bezdomnych i

głodujących kotów..

Nietypowe święto – „Święto Kota”,  z tej okazji przedszkolaki z grupy Wiewióreczki  i Skrzaty bawiły się razem. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały prezentację multimedialną  przedstawiającą  milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Rywalizowały również w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł Dzień wcześniej rysowały prace na temat  „Koty, kotki i koteczki, które ozdobiły hol przedszkola. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą o nim  mile pamiętać.

W Dniu Kota nasze starszaki z grup „Jeżyki” i „Pszczółki” świetnie się bawiły : między innymi słuchały wiadomości na temat kotów dzikich i domowych, rozpoznawały słynne koty z bajek, prezentowały swoje koty -pluszaki, rysowały postać kota, bawiły się wspólnie przy piosenkach z kotem w tytule, szukały kota w zabawie ciepło -zimno. Na pamiątkę dzisiejszych miłych zabaw każdy starszak dostał order z kotkami.