Światowy Dzień Drzewa

Światowy Dzień Drzewa…

10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panem leśniczym, który opowiedział dzieciom o różnych gatunkach drzew rosnących w naszych lasach i wyświetlił prezentację multimedialną na ten temat.  Dzieci wykazały się wiedzą podczas rozwiązywania zagadek przyrodniczych przygotowanych przez naszego gościa. Pan leśniczy przeczytał także dzieciom utwór Lucyny Krzemienieckiej pt. „O dębie, co żołędzie rozdawał”. Na zakończenie spotkania dzieci z grupy „Skrzaty”  posadziły z panem leśniczym  dwa drzewa w naszym przedszkolnym ogrodzie. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Bartoszyce za przekazanie dwóch sadzonek dębu i panu leśniczemu za bardzo ciekawe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.