Światowy Dzień Autyzmu…

NA NIEBIESKO W ŚWIATOWYM DNIU ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 r.  W tym dniu na całym świecie prowadzone są akcje informacyjne połączone z różnego typu imprezami, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na istnienie tego rodzaju zaburzeń rozwojowych u dzieci. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody tego święta na terenie miasta. Dzieci z naszej ,,Dwójeczki” przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko ( niebieski jest kolorem – symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ) i wyposażone w balony, własnoręcznie wykonane instrumenty oraz inne elementy wyruszyły w ,,niebieskim” marszu aby przy fontannie spotkać się z organizatorami.

Mamy nadzieję, że podjęte działania będą miały wpływ na podniesienie wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców naszego miasta na temat autyzmu.