Super Wiewiórka…

Realizacja programu  Super Wiewiórka

W II semestrze roku szkolnego 20018 / 2019 dzieci z grupy Misie brały   udział w realizacji projektu „Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby”. Miesiącem realizacji  projektu  był  luty / marzec . Udało się zrealizować 4  tematy. Niebezpieczne zabawy Oli zimą – niebezpieczeństwa związane z zabawami na śniegu i lodzie.   Ola na wycieczce w lesie – poznanie zasad właściwego zachowania się w lesie.  Ola Ratowniczek – nauka wzywania pomocy, korzystania z telefonów alarmowych w przypadku niebezpieczeństwa.            Ola i obcy – niebezpieczeństwa w kontaktach z obcymi ludźmi.Celem programu było wykształcenie u dzieci nawyków dbałości o bezpieczeństwo własne i innych , higienę oraz pomoc potrzebującym. Zajęcia dotyczyły głównie pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych, bezpieczeństwa podczas, zabawy i odpoczynku, poprawnego zachowania się wobec potrzebujących pomocy.