Strażacy w przedszkolu

NASI DZIELNI STRAŻACY

W dniu 16.05.2014 r do naszego przedszkola zawitali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkania pan Marek Remiszewski przekazał dzieciom ważne informacje na temat pracy strażaków. Następnie wszystkie  dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wóz strażacki oraz wszystkie sprzęty, jakie znajdowały się na  jego wyposażeniu. Panowie strażacy zaprezentowali również zestaw ratownictwa medycznego, stój strażacki używany podczas pożaru, ,  nożyce , topory i węże strażackie. Dzieci po obejrzeniu sprzętu mogły wsiąść do strażackiego wozu, przymierzyć strażacki hełm, ale największą radość sprawiło im wcielenie  się w rolę strażaków, którzy strumieniem wody gasili  prowizoryczny pożar.  Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia, a nasi dzielni strażacy pożegnali nas sygnałem ?strażackiej syreny?.

Za wizytę w naszym przedszkolu serdecznie  dziękujemy.