Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami z PSP w Bartoszycach

Dnia 9.02.2012 r.  w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie  naszych kochanych maluchów ze strażakami PSP w Bartoszycach.

Na spotkanie z dziećmi przybyło  5 dzielnych strażaków którzy w najdrobniejszych szczegółach omówili nam swoją ciekawą pracę.

Dzieci miały okazje zobaczyć jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, każdy przedszkolak mógł założyć hełm strażacki. Zobaczyły również jak podczas akcji ratowniczej strażacy rozwijają węże oraz w jaki sposób gasi się pożary.

Mali słuchacze mogli także samodzielnie potrzymać wąż do gaszenia pożarów. Przy okazji zobaczyliśmy, jak należy zachować się, gdy napotkamy osobę potrzebującą naszej pomocy, osobę poszkodowaną.

Nasi milusińscy ciekawi wszystkiego zadawali mnóstwo pytań, na które nasi goście chętnie odpowiadali. Na koniec spotkania strażacy zaprosili przedszkolaków do zwiedzania, oglądania wozu strażackiego.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za poświęcony czas przedszkolakom.