Spotkanie z Policjantem…

Jestem Bezpieczny – Spotkanie z Panem Policjantem

27 września 2019 r .w  naszym przedszkolu odbyły  się dwa spotkania dzieci młodszych i starszych             z policjantem z Komisariatu Policji w Bartoszycach. Tematem ich było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu    i w domu.  Pan policjant, w ciekawy sposób przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci              w różnych sytuacjach, zadawał  zagadki ,  dając im możliwość oceny – czy dzieci zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Ich postawa była naprawdę wzorcowa. Na zakończenie spotkania pan policjant w ramach akcji Cała Polska Czyta  Dzieciom  przeczytał dzieciom opowiadanie pani  H. Łochockiej pt. „ Jak Wróbelek Elemelek  leśną dróżką szedł w niedzielę” Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

W tym samym miejscu bardzo dziękujemy za przybycie zaproszonemu gościowi  Panu  Krzysztofowi  Leśniewskiemu za poświęcony czas i uświetnienie swoją obecnością naszego spotkania. Wierzymy, że obecność policjanta na  spotkaniu utrwali nowozdobytą wiedzę i przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Nauczycielka  Iwona  Osiecka

Spotkanie z Policjantem- grupy starsze