Spotkanie z pielęgniarką…

Odwiedziny pani pielęgniarki w grupie Wiewióreczki

Dnia 9 marca 2017 r  dzieci z grupy Wiewióreczki  odwiedziła pani pielęgniarka.
Hasłem przewodnim spotkania był temat tygodnia „ Zawody nie tylko dla kobiet”. Pani Marzena Makarewicz  – mama Maksymiliana , opowiedziała  przedszkolakom o wykonywanym przez siebie zawodzie, oraz o tym jak wystrzegać się chorób i przestrzegać zasad higieny. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, oraz jak ona pomaga potrzebującym osobom. Dzieci dowiedziały się także  w jaki sposób mogą zapobiegać  infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Największą ciekawość dzieci wzbudziła torba z którą przybyła Pani pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serduszka  budziła w nich ogromne  zainteresowanie. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali poczęstowani przez  zaproszonego gościa witaminkowymi żelkami oraz wysłuchali  bajeczki przeczytanej przez zaproszonego gościa o „Dobrym piekarzu”.

Bardzo dziękujemy mamie  Maksia za przybycie do naszego przedszkola i przybliżenie zawodu pielęgniarki