Spotkanie z paniami z biblioteki w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Spotkanie z paniami z biblioteki w ramach kampanii

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

2 czerwca w ramach obchodów XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasze przedszkolaki z grup: „Biedroneczki”, „Skrzaty” i „Krasnoludki” uczestniczyły w spotkaniu z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Spotkanie to odbyło się w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Panie bibliotekarki  na początek porozmawiały z dziećmi o najchętniej wypożyczanych książeczkach dla dzieci i najbardziej lubianych bajkowych postaciach. Była także wspólna zabawa ruchowa, ale najwięcej radości na twarzach naszych przedszkolaków można było zobaczyć podczas inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Dzieci ochoczo zgłaszały się do odgrywania ról i przedstawiały wyrywanie rzepy z przydomowego ogródka. Śmiechu było co niemiara. Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie i współpracę. Mamy nadzieję, że każde spotkanie z książką będzie dla naszych przedszkolaków wspaniałą przygodą przepełnioną ogromem  radości.