Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia Święty Mikołaj witał dzieci w przedszkolu.
Na tego gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy. Już dwa dni wcześniej przedszkolaki pisały listy do Świętego Mikołaja, które zostały umieszczone w czerwonych skarpetach. Dzieci nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka.
Tegoroczna aura sprzyjała  Mikołajowi, który porusza się saniami.
Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła kiedy Mikołaj stał w holu przedszkola i częstował słodyczami  Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć, oraz o zabawkach do każdej grupy.  Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku….
Przedłużeniem mikołajek był występ teatrzyku   ?Za dwa grosze?. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu miło spędzając czas gdy za oknem na dobre rozhulała się zima.