Spotkanie z leśnikiem

24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikiem. Spotkanie to było zorganizowane w ramach realizacji programu ekologicznego ?Kubusiowi Przyjaciele Natury?. Pan leśniczy Karol Daliga przedstawił dzieciom prezentację multimedialną na temat ?Las i jego mieszkańcy?, z pasją opowiadał o różnych gatunkach drzew, jakie rosną w naszych lasach oraz o zwyczajach i życiu leśnych zwierząt. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie same opowiadały swoje leśne historie. Z zainteresowaniem przyglądały się zdjęciom leśnych zwierząt  i słuchały ciekawostek na temat ich trybu życia.

Na zakończenie w ramach kampanii społecznej ?Świadomi zagrożenia? pan leśniczy opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.