Spotkanie Jasełkowe w grupie „Skrzaty”.

„Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw.Uciszcie Wasze myśli,Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy.To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi.To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście go przyjęli. Zapalcie świece, usiądźcie przy wigilijnym stole. Kolędujcie razem z nami. I świętujcie, i świętujcie…”

17 grudnia 2019 w godzinach popołudniowych  dzieci z grupy Skrzaty we współpracy z Rodzicami przygotowały przedstawienie , podczas którego w pięknych strojach odgrywały Historię Narodzenia Bożego. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, Aniołków, Pasterzy. W przedstawieniu uczestniczyli również rodzice w strojach Trzech Króli. Dzieci mówiły wiersze,   śpiewały kolędy i pastorałki, grały na instrumentach, tańczyły z chustkami do muzyki.Niepowtarzalna atmosfera wprowadzająca wszystkich w czas oczekiwania na  Święta Bożego Narodzenia pokazała jak ważne są takie spotkania, które przekazują najmłodszym tradycje związane ze świętami, ale uczą jak ważny jest drugi człowiek: rodzic, brat, siostra , kolega , koleżanka…            Dzieci wręczyły rodzicom przygotowane własnoręcznie upominki i złożyły życzenia. Następnie w napięciu oczekiwały specjalnego gościa , który ich nie zawiódł i zjawił się niosąc ze sobą radość, wywołując same pozytywne emocje no i oczywiście prezenty.        Spotkanie to dostarczyło wszystkim wiele wzruszeń i radości.

Jolanta Dzik Iwona Osiecka