Spotkania Jasełkowe

SPOTKANIA JASEŁKOWE

„ Z BLASKIEM PIERWSZEJ GWIAZDKI SŁADAMY ŻYCZENIA, NIECH SIĘ   SPEŁNIĄ WSZYSTKIM   NAJŚMIELSZE

MARZENIA. DZISIAJ TEŻ KOLĘDĘ WSPÓLNIE ZAŚPIEWAMY, ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA W SRECACH

ZACHOWAMY…”

Tradycją naszego przedszkola są spotkania jasełkowe, które wprowadzają w nastrój świat Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt. Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne. Dzieciom i nauczycielkom dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności.  W zorganizowaniu spotkań jasełkowych mają swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz odgrywaniu ról. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd, które prezentują swoim rodzicom. W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej w dniach 16- 18 grudnia odbyły się spotkania jasełkowe w różnych formach.

Były to:

–  Warsztaty, podczas, których  Rodzice razem z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne, którymi następnie wspólnie dekorowali choinkę w sali.

– Przedstawienia jasełkowe, w których w roli  Maryi, Józefa, Aniołków, Pasterzy i Króli wystąpiły dzieci oraz  wspólne kolędowanie.

Jasełka w grupie ” Skrzaty”

W grupie „Skrzaty” w tym roku spotkanie jasełkowe przybrało zupełnie inną formę. A mianowicie to rodzice odgrywali główne role, natomiast dzieci przygotowały oprawę muzyczną i wstęp do jasełek. W dalszej części spotkania był poczęstunek i warsztaty podczas, których dzieci wraz z rodzicami wykonali aniołki.  Ponieważ święta Bożego Narodzenia to magiczny czas spędzony w gronie rodzinnym, kiedy to wszyscy pamiętamy o innych  i nawzajem obdarowujemy się prezentami. Dlatego też my pamiętamy o osobach samotnych i chcemy sprawić im radość ofiarując wykonane Aniołki. Na zakończenie spotkania przybył Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Jesteśmy przekonani ,że te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.

Spotkanie przy choince w grupie ” Krasnoludki”

W dniu 17 grudnia 2014 r sala grupy Krasnoludki zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych wychowanków wraz z dziećmi  odkrywało swoje talenty plastyczne. Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola przywitały swoich rodziców świąteczną  piosenką, wierszem i   kolędą  po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie ozdoby choinkowej, która zostanie powieszona na grupowej choince. Każde dziecko wspólnie z rodzicem  mogło zadecydować, jaka ozdobę wykona . Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały radosne aniołki , kolorowe choinki i łańcuchy  Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się duża  pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Na zakończenie spotkania dzieciom zostały rozdane prezenty. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

Warsztaty Bożnarodzeniowe w grupie ” Pszczółki”

Warsztaty  Bożonarodzeniowe w grupie ” Wiewióreczki”

Jasełka w grupie „Jeżyki”

Warsztaty Bożonarodzeniowe w grupie ” Misie”