Spotkania Jasełkowe…

Zobaczcie jak przedszkolaki do Jezuska spieszą,

serduszka  składają i bardzo się cieszą….

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen spotkań, niespodzianek i oczekiwania na Świętego  Mikołaja. Przedszkolaki przygotowują się do tych świąt poprzez poznawanie   tradycji  bożonarodzeniowych. Wykonują ozdoby, ubierają choinkę, uczą się kolęd i pastorałek. Przygotowują również jasełka, które przedstawiają zaproszonym gościom podczas Spotkań Jasełkowych  wprowadzając wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne, integrują społeczność przedszkolną a dzieciom i nauczycielkom dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności.  W zorganizowaniu Spotkań Jasełkowych mają swój udział Rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz odgrywaniu ról. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd, które prezentują swoim rodzicom. W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej w dniach 13- 16 grudnia odbywają się spotkania jasełkowe w różnych formach.

Będą to:

–  Warsztaty, podczas, których  Rodzice razem z dziećmi wykonają ozdoby świąteczne, którymi następnie wspólnie udekorują choinkę w sali.

– Przedstawienia jasełkowe, w których w roli  Maryi, Józefa, Aniołków, Pasterzy i Króli wystąpią dzieci oraz  Rodzice.

Spotkanie Jasełkowe w grupie „Biedroneczek”

W grupie „Biedroneczek” w tym roku spotkanie jasełkowe przybrało zupełnie inną formę. A mianowicie  dzieci odgrywały role Aniołków i Pasterzy a tatusiowie przedstawiali trzech króli. Dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając jasełka o narodzeniu dzieciątka Jezus. W świątecznej scenerii i pięknych strojach przedszkolaki wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy. Ponieważ święta Bożego Narodzenia to  czas spędzony w gronie rodzinnym, kiedy to wszyscy pamiętamy o innych  i nawzajem obdarowujemy się prezentami. Dlatego też przybył do nas Mikołaj z workiem prezentów. Również dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach wręczając im świąteczne prezenty.  Te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.

Spotkanie Jasełkowe w grupie ” Wiewióreczek”

Warsztaty Bożonarodzeniowe w grupie ” Krasnoludków”

Spotkanie Jasełkowe w grupie ” Misiów”

Spotkanie Jasełkowe w grupie „Jeżyków”