Skrzaty w Bramie Lidzbarskiej…

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” na wycieczce w Bramie Lidzbarskiej

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” na zakończenie planu działań ,,Poznajemy nasze miasto” wybrały się na wycieczkę do Bramy Lidzbarskiej. Wcześniej przedszkolaki poznały historię powstania Bramy, dowiedziały się, że jest to najstarszy i cenny zabytek architektury świeckiej. Poznały legendę ze zbioru Teresy Bratek ,,Siedem bartoszyckich legend” ,,Duchy Bramy Lidzbarskiej” – były bardzo ciekawe co jest wewnątrz tak magicznego miejsca. Na zwiedzanie umówiliśmy się z pracownikiem Urzędu Miasta panem Rafałem Krześcijańskim, który oprowadził dzieci po wnętrzu bramy, opowiedział o różnych jej losach, dzieciom bardzo podobał się widok na panoramę miasta, który rozciągał się z okien bramy, nasz przewodnik pozwolił dzieciom nakręcić mechanizm zegara. Przedszkolakom wycieczka ta na długo zapadnie w pamięci i zachęci do poznawania ciekawych legend dotyczących naszego miasta.

Krystyna Sekita