Skrzaty sprzątają świat…

Sprzątanie świata to Ogólnopolska akcja, w której wzięły udział dzieci z grupy ” Skrzaty”. Jej głównym celem jest ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania ” Świata”, wyjaśnienie konieczności dbania o nasze środowisko . 22 września „Skrzaty” od samego rana poznawały Kodeks Małego Ekologa. Dowiedziały się o ważnych zasadach ekologicznych oraz segregacji śmieci. Następnie dzieci wybrały się do przedszkolnego ogrodu aby sprawdzić czy są tam śmieci. Zabraliśmy worki na śmieci oraz rękawiczki. Wszyscy zabraliśmy się do sprzątania. Okazało się ,że w naszym ogrodzie nie było dużo śmieci bo przecież przedszkolaki o środowisko dbają i śmieci do kosza wrzucają. Mamy nadzieję, że zdobyte przez dzieci doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.