Przedszkolaki uczą się segregować śmieci

„Skrzaty,Jeżyki, Pszczółki i Wiewióreczki uczą się segregować śmieci”

Korzystając z zaproszenia Zakładu Gospodarki  Odpadami w Bartoszycach , dnia 12.10.2015  r wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym właściwego postępowania z odpadami.                          Zajęcia zostały przygotowane przez panią Ninę  Dekert , która na początku porozmawiała z dziećmi    o śmieciach ,następnie  zaprezentowała przygotowane „atrapy” pojemników: na szkło , papier i plastik. Prowadząca spotkanie zwróciła  uwagę na ich charakterystyczne kolory oraz pokazała dzieciom , co wrzucać do poszczególnych pojemników. Następnie dzieci otrzymały zadanie samodzielnego posegregowania różnych odpadów do odpowiednich pojemników.Za prawidłowe wykonanie zadania wszystkie dzieci otrzymały super książeczki do kolorowania.  Zajęcia pokazały, że temat związany segregacją odpadów może być dla dzieci interesujący i atrakcyjny.                        Okazało się, że na temat śmieci można porozmawiać już z małymi przedszkolakami.