Rekord Guinnessa

Dnia  30.09. 2014 r.  wszystkie dzieci  z naszego  Przedszkola, nauczycielki i pani dyrektor  wzięły udział w próbie ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie,  pod patronatem Ogólnopolskiego  Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków ,,Akademia Aquafresh”. Dzieci to przedsięwzięcie poprzedziły cyklem zajęć z zakresu profilaktyki stomatologicznej: uczestniczyły w wycieczce do gabinetu stomatologicznego, dowiedziały się skąd się biorą zęby i jak należy o nie dbać, przeganiały Robaczka Próchniaczka, uczyły się prawidłowego mycia zębów. Podczas próby ustanawiania rekordu wszystkie dzieci o godzinie 12.00 zebrały się w jednej sali i wspólnie szczotkowały zęby do 12.02, gdy się okazało, że rekord został ustanowiony każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu Rekordu  Guinnessa. Dzieciom to wspólne mycie zębów dało wiele radości jednocześnie były dumne, że mogły uczestniczyć w ustanowieniu rekordu.