Realizacja projektu E-Twinning „Na tropie wiosny”,,

Drugi projekt E-Twinning realizowanym w grupie Skrzaty to „Na tropie wiosny”. Skrzaty poznały zwiastuny wiosny. Rozpoznawały i nazywały wiosenne kwiaty oraz wybrane ptaki.Omówiliśmy i wykonaliśmy prace do przysłowia „W marcu jak w garncu”.W grupie został utworzony wiosenny kącik przyrody, do którego dzieci przynoszą naturalne wiosenne kwiaty, o które będą dbały. Uczyliśmy się piosenek o tematyce wiosennej „Przyszła wiosna”, „Taniec motyli” z wstążkami. Przy piosence „Pada, pada deszczyk” dzieci rytmicznie wystukiwały rytm uderzając pałeczkami w parasole naśladując krople deszczu. Zamieniliśmy się również w żabki i bociany bawiliśmy się reagując na zmiany w muzyce. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych, których głównym elementem były kwiaty, owady..
Jolanta Dzik, Iwona Osiecka