Pszczółki u weterynarza

Przedszkolaki z grup „Pszczółki”  w ostatnich dniach poznawały zwyczaje zwierząt wiejskich oraz znaczenie hodowli zwierząt dla ludzi. W ramach tych zajęć  i w ramach doradztwa zawodowego   wybraliśmy  się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.

Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.  Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a Pani weterynarz opowiedziała do czego one służą. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Dziękujemy za przybliżenie nam pracy weterynarza, za niespodzianki i mile spędzony czas i lekcję.