Pszczółki podczas święta Kombatanta i Weterana…

Dzieci z grupy ,,Pszczółki” składają hołd kombatantom i weteranom

13.09.2018 ( czarek) dzieci z grupy ,,Pszczółki”  uczestniczyły w Klubie Wojskowy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej  w uroczystości z okazji Święta Kombatanta i Weterana,  która została zorganizowana  w ramach obchodów 100 –lecia Odzyskania Niepodległości , oraz uczczenia Kombatantów II wojny światowej i weteranów walczących poza  granicami państwa.  Przedszkolaki zaprezentowały się tam w programie artystycznym przygotowanym z tej okazji. Dzieci przedstawiły inscenizacje wiersza ,,Jak pradziadek szedł na Berlin, w czasie której chłopcy w wojskowych strojach wcielili się w rolę żołnierzy, przedszkolaki zaśpiewały  piosenkę ,,Szara piechota” ,,Honor i odwaga w życiu pomaga”. Temat ten wzbudził u dzieci wiele emocji dzieci dowiedziały się o historii II wojny światowej – jedna z dziewczynek  przyniosła zdjęcie i medal pradziadka, który otrzymał  go za zdobycie Berlina, prze co wydarzenia te stały się bliższe dzieciom, poznały Kombatanta II wojny  Światowej, wiedzą że należy się im szacunek. Było to nowe doświadczenie występowania na scenie oraz  wzmacnianie  tożsamości   narodowej dzieci.

Nauczycielka grupy ,,Pszczółki”