Pszczółki na Poczcie…

Pszczółki z wizytą na Poczcie

27 października dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły Urząd Pocztowy w Bartoszycach. Celem wycieczki było poznanie pracy urzędnika pocztowego i listonosza, a także miejsca użyteczności publicznej, jakim jest poczta. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie pełni ten urząd oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Dzieci poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek, dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Dziękujemy Paniom z poczty za miłe przyjęcie i niespodzianki.