Pszczółki i Jeżyki uczą się rozważnego korzystania z Internetu

„Rysia i Tolek w Cyberświecie” – Pszczółki i Jeżyki uczą się rozważnego korzystania z Internetu

Dzieci 6-letnie wzięły udział w zajęciach, których celem jest nauka rozważnego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych, rozwijając jednocześnie umiejętności psychospołeczne.

„Rysia i Tolek w Cyberświecie” to aplikacja, która została stworzona przez specjalistów zajmujących się na co dzień psychologiczną pracą z dziećmi i młodzieżą oraz profilaktyką zachowań ryzykownych, takich jak nadmierne używanie mediów elektronicznych. W czasie zajęć przedszkolaki rozwijały swą wiedzę na temat konsekwencji nadmiernego spędzania czasu przed mediami elektronicznymi oraz rozwijały umiejętności organizacji czasu wolnego.