,,PSZCZÓŁKI” DOKŁADNIEJ POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTA

W procesie wychowawczo – dydaktycznym , obejmującym całość oddziaływań mających wpływ na rozwój dziecka oraz przygotowujących do życia w społeczeństwie duże znaczenie ma bezpośrednie poznawanie coraz szerszego otoczenia.  Wcześniej ,,Pszczółki” podczas wycieczki do lasu zapoznały się bliżej z pracą leśnika a tym razem wybrały się do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach aby lepiej poznać to miejsce użyteczności publicznej.                           Starszy sierżant Bogdan Kaczmarek w bardzo przystępny dla dzieci sposób opowiedział o specyfice pracy w poszczególnych działach. Jak można się domyślać największe zainteresowanie wzbudziły pojazdy i dlatego każdy miał okazję wsiąść na motor oraz do samochodu służbowego. Dzieci z równie  dużym zainteresowaniem oglądały oprzyrządowanie używane przez funkcjonariuszy podczas demonstracji i przymierzały ochraniacze na głowę, ręce oraz nogi. Dużą atrakcją była również zabawa kajdankami. Przedszkolaki dowiedziały się wiele na temat pracy w wydziale kryminalnym i miały możliwość wykonania odcisków swoich linii papilarnych.                                                              Każde takie spotkanie jest wielkim przeżyciem. Przedszkolaki mają wtedy okazję nazywania zawodów, poznawania narzędzi potrzebnych do pracy i określania wykonywanych czynności. Uczą się rozumieć wartość pracy i szanować ją. Spotkanie w Komendzie sprzyjało zapoznaniu dzieci z działalnością policjantów na rzecz społeczności lokalnej oraz wzbudzaniu  zaufania do policjanta, jako osoby mogącej pomóc w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu.