Przystań Świętego Mikołaja

Wycieczka najstarszych grup do Przystani Świętego Mikołaja była wspaniałym wydarzeniem. W programie „Świąteczny Sztosik” odwiedziliśmy Elfi teatr czyli figle i psoty na scenie. Zobaczyliśmy Express polarny gdzie w pięknej scenerii przewoziliśmy na pojazdach narzędzia. Super zabawą był Komin treningowy. Gdzie trzeba było wchodząc przez komin pokonać kominowy labirynt. Odwiedziliśmy pokój Elfów i przy kominku rozwiązywaliśmyy zagadki. Największą niespodzianką była Komnata Świętego Mikołaja a w niej prawdziwy Mikołaj, który pytał dzieci co chciałyby dostać pod choinkę oraz czy były grzeczne. Sprawdzał dzieci w „Grzecznomierzu” i udzielał cennych rad. Ostatnim przystankiem była Słodka manufaktura. Tutaj dzieci z pomocą Elfa wykonały pierniczki. Oczarowała nas magia świąt, migocących światełek oraz aromatycznych pierniczków. Zobaczyliśmy świat psotnych Elfów i Mikołaja. Teraz już będziemy czekać z niecierpliwością na Mikołaja w naszym przedszkolu ???