Przegląd teatralny

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRALNY

8 kwietnia 2010 roku przedszkolaki z bartoszyckich przedszkoli wzięły udział w III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym pt. ? W krainie baśni? organizowanym przez nasze przedszkole. Konkurs teatralny odbył się w Bartoszyckim Domu Kultury, adresowany był do dzieci 6- letnich z Przedszkoli w Bartoszycach Był to już trzeci przegląd teatrzyków, który miał na  celu:

• rozwijanie zainteresowań dzieci teatrem
  • możliwość zaprezentowania przez dzieci umiejętności tanecznych, wokalnych i aktorskich
  • prezentowanie swojej placówki podczas występu

Treścią tegorocznego konkursu były inscenizacje wierszy dowolnie wybranych autorów. Na dużej scenie wystąpiły przedszkolaki z pięciu placówek. Dzieci z przedszkola Publicznego nr 6 przedstawiły inscenizację utworu pt.? Leń? Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 zaprezentowały ? Żurawia i Czaplę? oraz inscenizację pt. ? Dwanaście miesięcy?. Utwory ? Rozrzutny wróbel? oraz ?Włos? zaprezentowały sześciolatki z Integracyjnego Przedszkola nr 4 przygotowane. Koło teatralne przy Przedszkolu Publicznym nr 9  przedstawiło na dużej scenie inscenizację pt. ? Kaczka Dziwaczka? W bajce  ?Szewczyk Dratewka? ? wystąpiły dzieci z Przedszkola ?Stokrotka?. Każda forma przedstawienia była bardzo ciekawa, widać było ogromny wkład dzieci i zaangażowanie pań nauczycielek. Zaproszone przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały wszystkie występy. Komisja konkursowa oceniała prezentacje inscenizacji pod względem doboru repertuaru, interpretacji,  wykorzystania scenografii, muzyki i ruchu. Przyznano dwa pierwsze miejsca przedszkolakom z Przedszkola Publicznego nr 9 oraz Przedszkola ? Stokrotka. Drugie  miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4. Trzecie  miejsce przyznano  dzieciom  z naszego Przedszkola. Pozostałe Przedszkola zostały wyróżnione a w dowód uznania Komisja konkursowa wręczyła dyplomy, książki oraz słodkie upominki. Uważamy, że nasze przedsięwzięcie zakończyło się powodzeniem i w związku z tym planujemy kontynuację w roku następnym. III Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Danuta Banach i  Małgorzata Michałowska- Kuźmowicz.