„Przedszkolaki z Dwójeczki sprzątają świat”

21 września dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach włączyły się w 25 akcję Sprzątania świata- Polska w 25- lecie Fundacji Nasza Ziemia. W tym dniu, w swoich grupach przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, rozmowach na temat konieczności segregacji śmieci i znaczenia tego działania dla środowiska, w którym żyjemy. Potem starsze grupy wyruszyły sprzątać okolice naszego przedszkola z pozostałości działania człowieka w środowisku. Natomiast młodsze dzieci uczestniczyły w grze  edukacyjnej na terenie ogrody przedszkolnego. Tematem gry był bałagan w ogrodzie przedszkolnym. Zadaniem przedszkolaków było uprzątnięcie ogrodu w oparciu o instrukcje Pani Biedronki. I tak edukacja poprzez zabawę przyniosła wymierny skutek. Ogród przedszkolny został uprzątnięty i można było się w nim bawić.

Małgorzata Michałowska- Kuźmowicz