Przedszkolaki poznają pracę policjanta…

,,JEŻYKI” ODWIEDZIŁY KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI

Co roku w naszym przedszkolu odbywają się spotkania z policjantami. W tym roku jednak dzieci z grupy ,,Jeżyki” same wybrały się na wycieczkę do  Komendy  Powiatowej  Policji w Bartoszycach. Przedszkolaki po miłym powitaniu w towarzystwie starszych sierżantów Marty Kabelis oraz Bogdana Kaczmarek zwiedziły komendę i poznały pracę policjantów. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły oglądane motory i samochody policyjne. Każdy przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy policjant patrolujący drogi.  Będąc w pojeździe przewożącym osadzonych przedszkolaki zwróciły uwagę na twarde, niewygodne siedzenia tak różne od tych w autobusach turystycznych, które znają. Następnie funkcjonariusz zaprezentował przedszkolakom wyposażenie potrzebne do wykonywania jego pracy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki były bardzo aktywne podczas przymierzania sprzętu używanego przez policjantów  a przy okazji utrwaliły zasady poruszania się po ulicach, przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej zabawy oraz ograniczonego zaufania do obcych. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziły prawdziwe kajdanki. Spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze zostało zakończone sesją zdjęciową, również zdjęciem za kratą wejściową do komendy. Na koniec, już przed komisariatem przedszkolaki spotkały grupę policjantów wracających z jakichś działań. Bezpośrednie spotkanie z funkcjonariuszami sprzyjało lepszemu zapamiętaniu ważnych wiadomości,  wzbudzaniu zaufania do policjanta, jako osoby mogącej pomóc w sytuacji zagrożenia oraz  kształtowaniu u dzieci czynnej postawy wobec niebezpieczeństwa własnego  i  innych.