Przedszkolaki a zdrowie…

Dzień Marchewki w grupie „Misie”

Dzieci z grupy ,,Misie” w dniach 06-07 kwietnia obchodziły ,,Dzień marchewki” oraz ,,Międzynarodowy dzień zdrowia” . W środę dzieci już od rana słuchały  przebojów związanych z marchewką. Po śniadaniu dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o marchewce jako  zdrowym przedstawicielem grupy warzyw,  uczestniczyły w quizie wiedzy o tym warzywie, następnie  wspólnie  z paniami wykonały surówkę  z marchewki, każde dziecko  mogło sprawdzić swoje umiejętności tarkowania lub mieszania  warzywa. Najprzyjemniejsze  było zjadanie własnoręcznie wykonanego dania, skusiły się nawet dzieci, które na co dzień niechętnie zjadają surówki. W dalszej części dnia przedszkolaki wykonały dużą sylwetę marchewki, która zajęła honorowe miejsce w sali, chętne dzieci wykonały dla niej pomarańczowy obrazek, wykorzystując stemple. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili i marchewkę  polubili.  Następnego dnia kontynuowane były działania zdrowotne. Dzieci zostały zapoznane z hasłem tegorocznego dnia zdrowia ,,Pokonaj cukrzycę” – dowiedziały się co to za choroba i czym noże być spowodowana między innymi: nadwagą, siedzącym trybem życia. Dzieci w  obecności sylwety marchewki ,,okazu zdrowia” złożyły przyrzeczenie dbania o zdrowie , przypieczętowując  odciskiem własnego palca ,  przedszkolaki bardzo bobrze znają trzy najważniejsze   zasady : zdrowe odżywianie, dużo ruchu i dbanie o higienę osobistą.  Działania prozdrowotne na stałe wpisują się  w plan działań naszej grupy i przedszkola.

Krystyna Sekita