PROMOWANIE CZYTELNICTWA NAGRODZONE CERTYFIKATEM

W naszym przedszkolu od wielu lat promujemy czytelnictwo wśród dzieci. Każda z grup współpracuje z różnymi bibliotekami, w których dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach oraz akcjach czytelniczych. Odwiedzają nas również panie bibliotekarki, które z zainteresowaniem opowiadają nam o pracy w bibliotece, czytają legendy, zachęcają do korzystania z wypożyczalni. Często odwiedzają nas rodzice,  dziadkowie, starsi  koledzy czy inni goście, którzy czytają naszym przedszkolakom bajki i ciekawe historie. Czytając  przedszkolakom  wprowadzamy  w  życie  misję  Fundacji „ABCXXI– Cała Polska Czyta Dzieciom” wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne,  umysłowe  i  moralne  dzieci.   W każdej z grup znajduje się kącik czytelniczy, z którego dzieci chętnie korzystają. Ponadto na korytarzu stoi regał pełen książek, które dzieci mogą wypożyczyć i wymieniać na te przyniesione z domu. Inicjatywa ta cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W naszym przedszkolu czytanie dzieciom jest czynnością codzienną i bardzo lubianą dlatego włączyliśmy się do projektu ,,Książka ( dla ) Przedszkolaka” organizowanego przez miesięcznik ,,bliżej przedszkola”. Tym bardziej cieszymy się, że nasze starania spotkały się z dużym uznaniem i za podejmowane działania czytelnicze  otrzymaliśmy certyfikat.