Poznajemy historię naszego miasta…

Poznajemy historię naszego miasta- spotkanie z Kustosz Cyfrowego Archiwum Historii Miasta p. Katarzyną Janczewską -Pszczoła.
Urodziny naszego miasta to okazja do przybliżenia dzieciom historii związanej z naszymi mieszkańcami oraz terenami. 10-11 lutego 2020 dzieci z grupy Skrzaty, Wiewióreczki, Pszczółki i Jeżyki uczestniczyły w spotkaniach z p. Kustosz Katarzyną Janczewską- Pszczoła, która opowiedziała o dawnych czasach, kiedy obecne tereny zamieszkiwali Prusowie, Krzyżacy aż do czasów współczesnych. Kontynuując poznawanie miasta dzieci wybrały się na wycieczkę poznając zabytki naszego miasta: Brama Lidzbarska, Baby kamienne, kościół Farny, stare kamienice.
W galerii przedszkolnej zostały wywieszone prace plastyczne przedstawiające zabytki naszego miasta. Dzieci wykonały również makietę Bartoszyc. Bartoszyce zmieniają się na przestrzeni lat i stają się coraz piękniejsze.