Powitanie wiosny

20 marca 2009 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Powitanie wiosny.

Uroczystość rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu na ?Najpiękniejszą Marzannę? , w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich przedszkolnych grup wiekowych. Dzieci wykazały się wspaniałą inwencją twórczą i wykonały piękne kukły symbolizujące odchodzącą zimę.
Dzieci z koła teatralnego zaprezentowały inscenizację pt. ?Witamy wiosną?. Kwiatki, motylki, pszczółka, biedronka, wiewiórka i inne postacie przywołały do naszego przedszkola wiosnę, która wesoło wkroczyła do sali z pękiem kwiatów. Na koniec przedstawienia Pani Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego tańca. Dzieci wyśmienicie bawiły się przy wiosennym krakowiaku.

Kolejnym punktem powitania wiosny było wyjście na wiosenny spacer. Przedszkolaki paradowały z pięknymi, kolorowymi kwiatami.

Uroczystość powitania wiosny była okazją do wspólnej, wesołej zabawy.