Policjant w przedszkolu

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

W dniu 05.10.2015 r. do  dwóch grup przedszkolaków „ Skrzatów” i  „Wiewióreczek” przybyła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach , a jednocześnie mama Mikołaja , który uczęszcza do naszego przedszkola. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się dość wcześniej poprzez udział w  zajęciach  na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Wszystkie dzieci bardzo miło  powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.   Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani Policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz  zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Podczas spotkania nasze przedszkolaki były bardzo aktywne  i wykazały się zaskakującymi wiadomościami na temat bezpieczeństwa i pracy policjanta.     Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa kajdankami.  Oczywiście spotkanie zostało uwiecznione sesją zdjęciową, na której nie mogło zabraknąć  naszego gościa. Na zakończenie dzieci gromkimi oklaskami podziękowały gościowi  za przybycie i przybliżenie swego zawodu a w zamian otrzymały znaczki odblaskowe w postaci czerwonych i zielonych misiów.

Serdecznie dziękujemy pani policjantce , że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.