PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

7 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się PIKNIK RODZINNY . Tradycją naszego przedszkola od wielu lat są pikniki rodzinne w przedszkolnym ogrodzie organizowane z okazji święta Mamy, Taty i Dziecka.Celem imprezy jest integracja społeczności przedszkolnej   poprzez  zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. W tym roku po raz pierwszy w ramach adaptacji zaprosiliśmy na nasz piknik dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola z rodzicami. Nasz festyn prowadził pan Marcin Dadura zapraszając dzieci i ich rodziców do udziału w zabawach w rytmie Djembe oraz konkursów. Dodatkową atrakcją festynu była gra na bębnach. Wystąpiły dzieci z koła tanecznego. Podczas pikniku rozstrzygnięty został konkurs ” Torba ekologiczna”.W ogrodzie mieliśmy kącik plastyczny – gdzie dzieci wraz z rodzicami malowały rodzinne obrazy, kącik sportowy- zaopatrujący w sprzęt do zabaw, kącik malowania twarzy, w którym można było zmienić się poprzez pomalowanie twarzy. W naszym ogrodzie pojawiły się niecodzienne pojazdy , które zawsze przyciągają uwagę najmłodszych a mianowicie: wóz strażacki, policyjny, motor, loteria fantowa która cieszył się ogromnym powodzeniem. Były również kąciki kulinarne: pyszne kiełbaski z grilla, pop-corn, frytki, pierogi,cepeliny, ciasta. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie z udziałem rodziców uczestniczyć w zabawach i konkursach. Takie  imprezy zachęcają  rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola oraz wzmacniają więź emocjonalną z rodziną. Dziękujemy gorąco wszystkim Rodzicom, Sponsorom i Instytucjom, które przyczyniły się do organizacji naszego pikniku!