Piknik Militarny w Jednostce Wojskowej

W dniu 10.09.2021 r. dzieci z grup „Wiewióreczki”, „Jeżyki”, „Pszczółki” i „Skrzaty” mieli okazję gościć w Jednostce Wojskowej w Bartoszycach na pikniku militarnym z okazji święta 20 Brygady Zmechanizowanej. Celem wycieczki było pogłębienie wychowania patriotycznego i społecznego, a także poznanie pracy żołnierzy, sprzętu, ubioru i wyposażenia wojska.

Przedszkolaki uczestniczyły w prezentacji pojazdów wojskowych: armat, samochodów, sprzętu wojskowego, czołgów. Miały możliwość wejść do środka pojazdów, co sprawiło im ogromną radość. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do wojskowych, zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe.

Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.