Pierwszy dzień wiosny

21 marca  w naszym przedszkolu jak co roku odbyło się święto ? Pierwszego Dnia Wiosny? do którego dzieci przygotowywały się już od kilku dni. Zrobiły porządki w kącikach przyrody posadziły cebulki tulipanów, rzeżuchę, fasolę, zieloną pietruszkę. W czasie spacerów bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny. W okolicznych ogródkach wypatrzyły przebiśniegi i krokusy które zakwitły także w przedszkolnych kącikach przyrody.

W sali grupy ,,Krasnoludki? spotkały się śpiewające i tańczące Krasnoludki, Misie, Skrzaty, Wiewióreczki, Pszczółki oraz Jeżyki. Każda grupa miała swój okrzyk, którym zapraszała Panią Wiosnę do siebie. Dzieci w trosce o środowisko przyrodnicze nie utopiły Marzanny, tylko kazały schować ją w komórce, żeby nie wyszła. W pewnym momencie pojawiła się WIOSNA, pachnąca, kolorowa i radosna. Przygotowała dla dzieci różnego rodzaju zadania do wykonania. Wyzwaniem Krasnoludków było odgadywanie zagadek. Misie i Skrzaty szukały wśród zakątków przedszkola pierwszych oznak wiosny, Jeżyki wykonały piękny dywan z kwiatów a Wiewióreczki z Pszczółkami wzięły udział w konkurencji przeciągania liny między Zimą a Wiosną.

Po wykonaniu wszystkich konkurencji Pani Wiosna obiecała, że zostanie z nami na dłużej i zaprosiła wszystkich do Przedszkola na słodką niespodziankę. Dzieci z Kółka teatralnego przygotowały niespodziankę w postaci przedstawienia przygotowanego na cześć Wiosny.  Jednym słowem Wiosnę przywitaliśmy radośnie !