Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu odbył się pod hasłem ? Wiosnę witamy wesołą zabawą przy muzyce?. W wiosennej scenerii i pięknych strojach przygotowanych przez rodziców dzieci uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu. Na spotkanie przybyła Pani Zima, Matka Natura oraz tak długo wyczekiwana przez wszystkich Wiosna.

Przedszkolaki wykonywały zadania, przygotowane przez Panią Zimę próbując w ten sposób uwolnić z pieczary wiosnę, w której uwięziła ją zła zima.

Dzieci dzielnie sobie z nimi poradziły i wiosnę uwolniły! W prezencie dla Pani Wiosny każda grupa przygotowała niespodziankę w postaci prezentacji artystycznej.

I tak dzieci z grupy ? Skrzaty? zaprezentowały przedstawienie pt. ? Jak wiosna przyjść nie chciała?.

? Krasnoludki? przedstawiły inscenizację pt. ? Biedronka i Żuk? oraz zaśpiewały piosenkę ? Zielona wiosna?.

? Misie? przedstawiły wiersz inscenizowany pt. ? Wiosna idzie? oraz piosenkę ?Idzie do nas wiosna?.

? Wiewiórki? zaśpiewały piosenkę oraz zatańczyły taniec ? Biedronka i motyl?

?Pszczółki? pokazały taniec ? Hop sa, sa? a ? Jeżyki? zatańczyły taniec ?żabek?.

Pani Wiosna była bardzo zachwycona występami dzieci. Następnie wszystkie dzieci zaprosiły wiosnę do wspólnej zabawy.

Mamy nadzieję, że po tak wesołym i radosnym powitaniu Pani Wiosny przyroda obudzi do życia a zielona Wiosna zagości u nas na dobre.