„Piękna nasza Polska cała”- warsztaty z rodzicami

Warsztaty dla Rodziców z okazji Święta Niepodległości
pt” Piękna nasza Polska cała”

5 listopada 2019 odbyło się spotkanie z rodzicami  z grupy Skrzaty. Podczas warsztatów  dzieci pokazały Rodzicom jak wiele wiedzą o naszej ojczyźnie.
Najpierw każde dziecko  miało za zadanie dokończyć zdanie Jestem Polakiem bo.., śpiewały piosenki patriotyczne, odbyły podróż po mapie wskazując największe miasta naszego kraju, dopasowywały legendę do danej miejscowości np. Kraków-Smok Wawelski , rozpoznawały i nazywały symbole narodowe. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn z zachowaniem postawy.
Następnie aby uczcić Święto Niepodległości Rodzice z dziećmi  wykonywali kokardę narodową, którą założą podczas uroczystego Apelu z okazji Odzyskania Niepodległości w naszym przedszkolu.
Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się grając na bum bum rurkach utwory ludowe.
Spotkanie to dostarczyło nam wiele wzruszeń, uczyło dzieci szacunku do ojczyzny, rodziny.