Patrol ekologiczny

Dzieci z grup ?Skrzaty? wyruszyły na patrol ekologiczny. Odbywał się on zgodnie z realizacją programu ekologicznego „Kubusiowi przyjaciele przyrody” Celem patrolu była obserwacja przyrody oraz terenów położonych przy naszym miejskim jeziorku i naszego przedszkola czyli czy pobliskie środowisko jest czyste i bezpieczne.

Przed wyjściem odbyliśmy krótką rozmowę podsumowującą wiadomości na temat ochrony przyrody i dbania o nasze środowisko, omówiliśmy na co powinniśmy szczególnie zwracać uwagę podczas patrolu.

Podczas spaceru dzieci przekazywały nauczycielkom swoje spostrzeżenia. Kiedy wróciliśmy do sali, dzieci wspólnie z nauczycielką podsumowały swoje obserwacje.

Okazało się, że w najbliższej okolicy dzieci naliczyły 12  małych koszy na śmieci, kosze na szkło(2), plastiki(2) i odzież używaną . Zaobserwowaliśmy, że na naszym terenie  nie ma obszarów bardzo zanieczyszczonych  ( poza  jednym  znajdującym się na prywatnej posesji sąsiadującym z przedszkolem) Okolica generalnie jest czysta i mamy poczucie , że taką powinniśmy ją utrzymać.

Wspólnie doszliśmy do  wniosku iż należy poprosić właściciela posesji o uprzątniecie zanieczyszczonego terenu dla dobra wszystkich mieszkańców .