Pasowanie na przedszkolaka w grupie ” Krasnoludki”

Uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka” w grupie ,,Krasnoludki”

27 listopada dzieci z grupy ,,Krasnoludki” wzięły udział w uroczystości włączenia do społeczności przedszkolnej ,,Pasowaniu na Przedszkolaka” , dzieci w odświętnych strojach i pelerynkach krasnoludka zaprezentowały się w przygotowanym na tą okazje programie  artystycznym recytowały  wiersze, śpiewały i inscenizowały piosenki praz tańczyły taniec  ,,Grozik”, zaśpiewały również  piosenkę w języku angielskim, przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i  jak przystało na ,,Krasnoludki” na leśnej polanie w zaczarowanej bramie zostały włączone do przedszkolnej społeczności  przez Panią Dyrektor, która za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego ,,Aktu  pasowania”.  Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Następnie już,, prawdziwe przedszkolaki” zaśpiewały piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolaczek”. Dzieci  odwiedził również  krasnoludek w rolę którego wcieliła się pani Ula i obdarował je kuferkami ze słodką niespodzianką. Nie zabrakło również życzeń i upominków od rodziców dzieci  otrzymały  zabawki, którymi wspólnie będą bawić się w przedszkolu. W dalszej części wszyscy uczestnicy bawili się przy piosence ,,Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek” . Uwieńczeniem uroczystości był  pyszny tort i słodki poczęstunek. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci i  rodziców.