Pasowanie na Przedszkolaka  w grupie Krasnoludki i  Misie w roku szkolnym 2022/2023

Dzień 23 listopada  2022  r pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z naszego przedszkola  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”  dla naszych maluszków.

W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich „Krasnoludków ” i  Misiów  oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez nauczycielkę  i odśpiewania   hymnu państwowego  przez dzieci i rodziców.  Następnie  dzieci zaprezentowały krótką  część artystyczną .  Małe przedszkolaki  stojąc dzielnie  na scenie dały  dowód, jak dużo już potrafią. Były  wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i być pilnym  przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom  pasowania , książkę  i mały słodki upominek. Na koniec uroczystości dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Teraz dzieci radością  mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem już przedszkolakiem!