Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 19. 11. 2009 r. w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Jest to już tradycyjna impreza organizowana corocznie.

Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny. Trzylatki po 2,5 miesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiły już recytować krótkie rymowane utwory, śpiewały, tańczyły.

Wszystkie ? maluszki? były pogodne, radosne i dumne z siebie. Nikt nie uciekał do mamy, nikt nie płakał i nie stał biernie z boku. Był to dowód na zakończenie okresu adaptacyjnego, a rozpoczęcie okresu radosnych lat pobytu w przedszkolu.

Uwieńczeniem imprezy był akt Pasowania, który przypadł Pani Dyrektor. Wszystkie trzylatki po kolei były oficjalnie pasowane na przedszkolaków, za pomocą specjalnego ołówka. Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy zabawki, którymi będą się bawiły w przedszkolu.

Rodzice byli pod wrażeniem jakości całej uroczystości. Byli też zaskoczeni i pełni podziwu, iż tak małe dzieci potrafią już wystąpić publicznie, głośno mówić, spontanicznie tańczyć i bawić się wg. określonych reguł, określonego scenariusza. Gesty, słowa podziękowań oraz uśmiechy na twarzach utwierdziły nas w przekonaniu, iż warto podejmować tego typu działania.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy satysfakcji oraz przyjemnych wrażeń z pobytu w naszym przedszkolu.