?PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA??

W pierwszych dniach  grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość  ?Pasowania na przedszkolaka? w grupach dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola, tzn. w grupie ?Krasnoludki? oraz w grupie ?Skrzaty?. Pasowanie na przedszkolaka to już tradycyjna uroczystość organizowana co roku w naszym przedszkolu. W tym roku minęło 60-lecie placówki w związku z tym uroczystość ?pasowania na przedszkolaka? miała szczególne znaczenie. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście i rodzice naszych najmłodszych przedszkolaków oraz starsi koledzy. Na początku spotkania pani dyrektor Grażyna Pokropska przedstawiła prezentację multimedialną pt. ?60 lat minęło?? będącą wspomnieniem ciekawych wydarzeń z życia przedszkola z minionych 60 lat. Wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń dostarczyły wspomnienia związane z historią przedszkola. Było to okazją do podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Szczególnym wydarzeniem tej uroczystości było ?Pasowanie na Przedszkolaka?.   Zanim przystąpiono do ? Aktu pasowania? dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, min. recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Maluchy były pogodne, radosne i dumne z siebie. Dzieci czteroletnie z grupy ,, Misie? przywitały ,,maluchów? wierszem i piosenką. Podczas spotkania wystąpiły również dzieci z grupy ? Wiewióreczki? w krótkim programie artystycznym. Następnie, pani dyrektor za pomocą ?Magicznego ołówka? dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło świątecznego  tortu.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie  „Skrzaty”

Pasowanie na przedszkolaka w grupie  „Krasnoludki”