Olimpiada przedszkolaka – dla dziewczyny i chłopaka

20 kwietnia o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach odbyła się II Olimpiada Przedszkolaka. Organizatorem sportowej olimpiady było Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4 w Bartoszycach. Cała grupa V, ,,Pszczółki?? z naszego przedszkola, wzięła udział w sportowej Olimpiadzie pod hasłem ,,Olimpiada przedszkolaka dla dziewczyny i chłopaka!”.

Dzieci uczestniczyły w  konkurencjach sportowych takich jak tor przeszkód, przejazd na pojeździe czterokołowym oraz strzał kijem hokejowym do bramki. Sprawdzano także celność rzutów woreczkiem do skrzyni. Każda impreza sportowa nie mogłaby się odbyć bez aplauzu publiczności.

Do poszczególnych konkurencji została wyznaczona dziesięcioosobowa reprezentacja, a pozostałe dzieci z grupy dopingowały swoich kolegów, skandując wymyślone wcześniej hasła. Na zakończenie współzawodnictwa każde z Przedszkoli prezentowało swój układ taneczny, aby umilić i skrócić czas oczekiwania na werdykt jury.  Po występach zostały ogłoszone wyniki. Nasi reprezentanci zajęli III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Oprócz medali, został wręczony puchar oraz nagroda w postaci paletek.