Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Sejm uchwalił we wrześniu 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Tego dnia także Przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły swoje święto. Obchody Dni Przedszkolaka zaczęły się od odśpiewania „Hymnu Przedszkolaka”. Następnie w każdej grupie zostały przeprowadzone zabawy, gry, konkursy, quizy. Nasze Przedszkole wzieło także udział w akcji organizowanej przez Bliżej Przedszkola z okazji Dania Przedszkolaka o godzinie 10.00 została odśpiewana piosenka „ Życie Przedszkolaka”, która patronowała tej akcji.

Dzieci tego dnia mogły skorzystać także z dmuchańców oraz obejrzeć koncert z udziałem Kici Koci. Uwieńczeniem tego dnia były torty oraz słodki poczęstunek dla dzieci.