Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 19 września 2014 roku  po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu w tym dniu było bardzo radośnie. W grupie dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola, tzn. w grupie „Krasnoludki” oraz w grupie „Misie” odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”. Natomiast starsze przedszkolaki przebrane w stroje bajkowe już od samego rana  bawiły się przy skocznej muzyce. Wszystkie pomieszczenia przedszkola były udekorowane kolorowymi balonami, dzięki czemu udało się wprowadzić dzieci w wesoły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki. Pani Dyrektor odczytała wszystkim przedszkolakom list od Rzecznika Praw Dziecka i złożyła życzenia od wszystkich pracowników przedszkola. Następnie dzieci zaśpiewały ,,Hymn Przedszkolaka”. Na uroczystości nie zabrakło również pysznych tortów.   Po południu przedszkolaki  ze starszych grup wiekowych w kolorowych strojach wyruszyły barwnym korowodem na Plac Westerplatte. Tam wspólnie z przedszkolakami wszystkich bartoszyckich przedszkoli wzięły udział w uroczystości z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Tego dnia wszyscy bawili się znakomicie, uśmiech i zadowolenie nie znikały z twarzy naszych przedszkolaków.