Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z  okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka  dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2

w Bartoszycach poznawały swoje prawa.

W dniach 17.11-21.11 2016 r  dzieci z  „ Dwójeczki” z okazji Ogólnopolskiego  Dnia  Praw Dziecka przypadającego na dzień 20 listopada uczestniczyły  w specjalnych  zajęciach edukacyjnych Zorganizowane zajęcia i zabawy miały na celu nie tylko uświadomienie dzieciom, że mają swoje prawa, ale też uczyły, jak z nich korzystać. Na początku wszystkie przedszkolaki wysłuchały listu   skierowanego specjalnie do nich przez Rzecznika Praw Dziecka p. Marka  Michalaka . W starszych grupach wiekowych wywiązała się  dyskusja na temat ich praw . Usystematyzowaniem  wiedzy na temat praw dziecka  było wspólne obejrzenie dwóch  krótkich  filmów animacyjnych  „ Dzieciaki  Korczaka”  i „ Lekcje z Januszem  Korczakiem” a następnie narysowanie własnych interpretacji praw i umieszczenie ich w katalogach. Zostały one wyeksponowane na holu głównym do obejrzenia przez rodziców.    Młodsze dzieci z kolei wysłuchały wiersz  „ Prawa Dziecka” M. Brykczyńskiego, śpiewały piosenki uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz   kolorowały ilustracje  przedstawiające ich prawa.

Przeprowadzone zajęcia miały na celu kształtowanie świadomości dzieci  w zakresie znajomości praw dziecka oraz konieczności ich przestrzegania przez dorosłych i dzieci.