Obchody zielonego dnia

Pierwszy dzień wiosny był inspiracją do zorganizowania ? Zielonego dnia? w naszym przedszkolu. Celem było przedstawienie koloru zielonego jako koloru przyjaznego środowisku. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu ubrane były na zielono i  taki też kolor dominował podczas zajęć i zabaw.

?Wiewióreczki? z grupy III bawiły się kolorem zielonym. Tańczyły przy muzyce.

?Cztery pory roku? A. Vivaldiego  wykorzystując zielone szarfy.

Następnie dzieci konstruowały z zielonych klocków ciekawe budowle. Lepiły z zielonej plasteliny oraz rysowały zielonymi kredkami, śpiewały piosenki, rozwiązywały wiosenne zagadki.

Na zakończenie prezentowały swoje zielone wytwory i zastanawiały się co można zrobić aby świat wokół nas był zielony oraz jak należy dbać o środowisko.

?Wiewióreczki? wiedzą, że nasze środowisko jest naszym domem. Powinniśmy więc o nie dbać, ponieważ jesteśmy za nie odpowiedzialni. Chcemy, a przynajmniej powinniśmy żyć z naszym otoczeniem w zgodzie. Nie zaśmiecać i nie niszczyć go, aby również przyszłe pokolenia mogły się cieszyć jego pięknem. Był to dzień pełen ekologicznych wrażeń.