Obchody dnia oszczędzania energii

Luty jest miesiącem, w którym na całym świecie obchodzony jest Dzień Oszczędzania Energii. I właśnie w lutym, a dokładnie16 lutego 2011 r. nasze przedszkole po raz pierwszy zorganizowało obchody Dnia Oszczędzania Energii.

Nauczycielka grupy ,,Jeżyki? przygotowała obrazki z żarówką energooszczędną i wspólnie z dziećmi ustaliła, że znakiem przypominającym o oszczędzaniu energii będzie jej przekreślenie.

Dzieci  przygotowały odpowiednią ilość znaczków i wyruszyły na spacer po przedszkolu. Zachodząc do sal poszczególnych grup przedstawiały inscenizację wiersza ,,Domowe sprzęty elektryczne? a na koniec wręczały znaczki przypominające o oszczędzaniu energii oraz informację, co robić aby ograniczyć jej zużycie.

Zawędrowały również do kuchni bo tam przecież też zużywa się wiele energii. Po powrocie do sali przygotowały plakat p.t. ,,Energia elektryczna?.

Podczas przygotowywania plakatu dzieci rozmawiały o tym do czego wykorzystujemy energię, jak można oszczędzać energię i jakie są jej źródła w odpowiednich miejscach przyklejając przygotowane wspólnie z rodzicami materiały. Następnie przyszedł czas na zapoznanie się ze sposobem działania oraz zabawę zgromadzonymi w kąciku tematycznym sprzętami działającymi na baterię.